Profesyonel Hizmetler

 

Profesyonel Hizmetler

InfoNet Bilgi Teknolojileri, 1995 yılından bu yana konularında uzman ve sertifikasyonunu tamamlamış, yeterli saha tecrübesine sahip bilgi güvenliği mühendisleri ile iş ortakları üzerinden hizmetlerini sunmaktadır.


GÜVENLİK TEHDİTLERİNE KARŞI ŞİRKETİNİZİ INFONET’İN PROFESYONEL HİZMETLERİYLE KORUYUN!

• Kurumsal Güvenlik Tasarımı
• Ürün kurulumu ve Proje Yönetimi
• Bakım Anlaşması Hizmetleri
• Yönetilebilir Güvenlik Hizmetleri
• Güvenlik Mimarisi Danışmanlık Hizmeti
• Kişisel Verileri Koruma Kanuna göre Danışmanlık Hizmeti verilmesi
• Zafiyet Taraması ve Pentest Hizmetleri

Ürün Kurulum ve Proje Yönetim Hizmetleri

Ürün ağımızda bulunan tüm güvenlik ürünlerinin kurulum ve konfigürasyonunun yaparak devreye alınmasını sağlıyoruz ve sistemi maksimum verimlikte son kullanıcıya teslim ediyoruz.
Ürün kurulum çalışmasına başlamadan önce Proje toplantısı yaparak teknik detayları netleştiriyoruz, ardından teknik ayrıntıların yer aldığı bir Proje Planı hazırlayarak bu plan çerçevesinde çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Yönetilebilir Güvenlik Hizmetleri

Bu çözüm tipinde belirlenen kapsamdaki IT güvenlik operasyonunun yönetimini, riskleri ile birlikte kurumdan devralıp uzman mühendis kadromuzla birlikte sağlıyoruz. 

Hizmetin eksiksiz yürütülebilmesi için gerekli ekibi kurup, eğitim ve oryantasyon sürecini planlıyor, gerekli dokümantasyonu oluşturup ilgili operasyonu yönetiminin yapıldığı hizmet tipidir.

Bu hizmetin kapsamında 7/24 bakım ve destek, proje ve versiyon yükseltme, lisanslama, problem ve vaka yönetimi, iş planlanması ve takibi, kaynak planlanması ve yönetimi ile detaylı raporlama bulunmaktadır.

Yönetilebilir Güvenlik Servisinin Avantajları

  • 7/24 izleme ve kayıt tutma özelliği
  • Uzman Güvenlik Mühendislerine direk erişim ve talep
  • Güncel güvenlik tehditleri bilgilerine önceden erişim hakkı
  • Düşük maliyet avantajı sağlamaktadır.

Zafiyet Taraması ve Pentest Hizmetleri

IT altyapılarındaki her türlü donanım, yazılım gibi aktif sistemlerin uçtan uca tüm bileşenleri ile, bilinen tüm güvenlik zaaayifetlerine göre taramasının yapıldığı, regulasyonlara ait (PCI, BDDK, ISO 27001 vb.)  uyumluluk boşluklarının tespit edildiği, dışarıdan ve içeriden sızma testlerinin (Penetration Testing) yapıldığı ve detaylı bir şekilde raporlandığı hizmet tipidir.


Güvenlik Mimarisi Danışmanlık Hizmeti

Günümüzde Bilgi güvenliği denildiğinde; artık eskiye nazaran daha karmaşık hale gelen süreçler, artan veri miktarı, güvenlik zafiyetlerinin ve cihaz çeşitliliğinin artmasından bahsedebiliriz.

Kurumlar farkında olmadan siber tehditlere karşı çok büyük risk altındalar ve bundan dolayı siber saldırılar sonucunda çok büyük zarar  görmektedir. Bu nedenle günümüzde güvenlik mimarilerindeki danışmanlık hizmetleri daha önemli hale gelmiştir. Siber tehditlere karşı savunma yapabilmek için  birbirinden çok farklı disiplinlerdeki sistemleri, uygulamaları iletişim mekanizmalarını incelemek ve takip etmek önemlidir. Bunu gerçekleştirebilmek için kurumun tüm organizasyon genelinde derinlemesine bir siber güvenlik risk analizinin yapılması gerekmektedir.

Bu değerlendirmede; BT organizasyonunun bakış açısı, yazılım ve donanımlar, kurumdaki çalışanlar, iş süreçleri göz önüne alınarak yapılmalı ve sonuçlarına göre bir yol haritası çıkartılmalıdır.  Güncel teknolojik gelişmelerin takipçisi olan ve birçok projede yer alarak tecrübe kazanmış yetkin teknik kadromuzun bilgi ve deneyiminden bu alandaki danışmanlık hizmetlerinde de faydalanabilirsiniz.